Blog > Rola gadżetów reklamowych w budowaniu wizerunku marki

Rola gadżetów reklamowych w budowaniu wizerunku marki

Wraz z rozwojem gospodarczym na rynku pojawia się coraz większa konkurencja w każdej branży. Dlatego też potrzebne są odpowiednie narzędzia, które pozwolą się wyróżnić i zwrócić na siebie uwagę klientów i kontrahentów, dbając o ich pozytywną opinię na temat firmy. Choć spora część działań odbywa się wirtualnie, to nie można zapominać o namacalnych krokach w formie gadżetów reklamowych. Są one stosowane od wielu lat. Z czasem obok kubka czy smyczy pojawiły się inne, ciekawsze drobiazgi, które zwracają na siebie uwagę. To chociażby kostka Rubika z nadrukiem, rozkładane karty logoloop czy też magiczna kostka Magic Concepts. Dzięki temu można rozpocząć budowę wizerunku marki lub umocnić jej pozycję w świadomości klientów.

Gadżety reklamowe, czyli jak w prosty sposób budować wizerunek marki

W obecnym świecie często mamy problem z przebodźcowaniem. Za dużo komunikatów na raz sprawia, że zapamiętujemy coraz mniej. Firmy prześcigają się w ciekawszych pomysłach na spoty reklamowe. Jednak często najprostsze rzeczy są najlepsze tak, jak w przypadku gadżetów.

Zazwyczaj grafiki czy filmiki oddziałują tylko na jeden zmysł, przez co jest mniejsza szansa, że dany produkt czy firma zostanie zapamiętany. Dlatego też warto zainwestować w magic cube czy też kostkę Rubika z nadrukiem logo swojego przedsiębiorstwa. Dlaczego? Ponieważ angażując wzrok i dotyk równocześnie, istnieje szansa, że klient czy kontrahent znacznie szybciej zapamięta nazwę firmy. Przełoży się to także na budowanie wizerunku marki, która będzie kojarzyła się z ciekawymi, a przede wszystkim kreatywnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Kreatywne gadżety reklamowe kluczem w budowaniu wizerunku marki

Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy warto włączyć do swojej strategii marketingowej gadżety reklamowe, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak! Na równi z innymi działaniami będą one doskonale budowały wizerunek marki. Tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz kreatywne rozwiązania w formie kart logoloop czy też magicznej kostki, czy jednak skłonisz się w stronę standardowych produktów takich, jak kubki, torby czy długopisy.

dodano 02.12.2021