Blog > Pomysły na oryginalne prezenty dla pracowników
Girl in a jacket

Pomysły na oryginalne prezenty dla pracowników

Dla większości z nas drobne podarunki są miłym gestem, który z chęcią przyjmujemy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z podprogowego działania, jakie następuje w momencie otrzymania małego upominku. To szczególnie ważne dla wszystkich handlowców, ale także i dla właścicieli firm.

Marketing multisensoryczny staje się coraz popularniejszy nie tylko w odniesieniu do relacji klient – firma, ale również osoba zatrudniona – szef. Oryginalny prezent dla pracowników w formie ciekawych gadżetów, takich jak chociażby kostki Rubika czy kostki magiczne, które można układać na wiele sposobów, może sprawić, że podświadomie będą oni przychylniej patrzyli na managera czy też prezesa firmy. Dlaczego? Ponieważ został w ich kierunku wykonany miły gest.

Oryginalne prezenty dla pracowników w zgodzie z marketingiem multisensorycznym

Zastosowanie marketingu multisensorycznego to działanie, które warto wprowadzić w swojej komunikacji wewnętrznej. Budowanie employer brandingu nawet w trakcie samej rekrutacji będzie ważnym czynnikiem rozwoju całej marki i związanej z nią tożsamości. Nie należy o tym zapominać także na różnego rodzaju szkoleniach, szczególnie na onboardingu, by nowy pracownik zaznajomił się z wizerunkiem firmy, dla której zaczyna wykonywać określone zadania.

Oryginalne prezenty w formie gadżetów i upominków reklamowych, takich jak breloczki, pendrive-y i powerbanki w kształcie małej kostki Rubika, wzbudzą ciekawość, a także zaangażują inne zmysły do działania. Drobne kolorowe upominki, które można rozkładać, składać i układać w różne kształty oprócz wzroku, angażują również dotyk. Multisensoryczność w przypadku oryginalnych prezentów dla pracowników pozwoli lepiej skupić się na wykonywanym działaniu, a co za tym idzie, zapamiętać dany produkt czy też informację, co przydatne będzie zarówno w kontekście komunikacji wewnętrznej danej firmy, jak i w podejściu do klienta.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad czymś, co wzbudzi ciekawość i kreatywność Twoich pracowników czy klientów, to multisensoryczne i oryginalne prezenty będą tym, co jest Ci potrzebne do osiągnięcia tego celu!

dodano 27.09.2021